»Nehotene napake obžalujemo, v smeri njihovega preprečevanja pa smo že prevetrili notranje nadzorne mehanizme.«
»Žal pa nikogar ne zanima, koliko truda moramo tako sodniki kot vse sodno osebje vlagati v to.«
»In ko na ustavnem sodišču težimo k večji učinkovitosti, k povečanju števila odločenih zadev, k zmanjševanju zaostankov, ko nam končno, po nekaj letih, uspe odločiti v več zadevah, kot smo jih istega leta prejeli, pa to spet ni prav.«
»Ni logično, da bi se sodniki lahkotno spoprijemali s sojenjem na dopisnih sejah. Slika je daleč od realnosti. Tako sodniki ne odločamo.«
»Te napake se dogajajo, tudi na drugih sodiščih, tudi na mednarodnih sodiščih. Ko smo se začeli ukvarjati s tem, ali lahko ponovno odločamo, smo naredili primerjalno analizo in ugotovili, da marsikatero sodišče to počne. Sodišča popravljajo napake in to smo v primeru sodnika Pavčnika tudi storili.«
»Nobenemu sodniku ni v interesu, da bo obsojena Slovenija in da bodo mediji pisali o tem.«
»Na začetku leta 2020 smo imeli 2400 nerešenih zadev. Tako kot govori poročilo o vladavini prava, moramo nekaj narediti, da odločamo tako, da bo čim manj zaostankov. Zdaj pa je ta trud obrnjen naokoli. Ker smo naredili preveč, bi morali delati analizo.«
»Poskušamo povečati obseg dela in učinkovitost. Leta in leta so se nabirali zaostanki. S takšnim pripadom dela ustavno sodišče ne zmore zdržati tempa.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju